«Форрест Гамп». (Forrest Gump) Подорож доброї людини, яка допомагала оточуючим

«Форрест Гамп» – це фільм американського режисера Роберта Земекіса про нелегкий шлях особливої і доброї людини в суспільстві. Кіно визнане критиками, глядачами,  має велику кількість нагород. Воно зняте по мотивах однойменної книги Вінсонта Грума (1986 р) в 1994 році. «Форрест Гамп» є шедевром світового кінематографу. В 2011 році вибраний кінотвором, який входить в список Національного реєстру фільмів бібліотеки Конгрессу США.

Нелегко шукати недоліки цієї незабутньої одіссеї людського духу. Режисура Роберта Земекіса чудова. Сценарій Еріка Рота вийшов надзвичайно надихаючим. Кіно наповнене якісним саундтреком. Операторська робота Дона Берджеса – неперевершена. Фільм демонструє незвичні спецефекти, які непомітні на перший погляд. Чутлива гра головного актора Тома Хенкса демонструє емоційність, зосередження, «харизматичну доброту».

Перші кадри «Форреста Гампа» зацікавлюють, розчулюють і налаштовують на роздуми. По сюжету головний герой є розумово відсталим. Він має невеликий IQ, погано говорить і рухається. Та чим більше ми за ним спостерігаємо, тим більше захоплюємось ним. Роберт Земекіс в образі Форреста показує добру людину, яка здатна пожертвувати всім заради ближнього. Головний герой бере участь в головних подіях 1960-тих – 1980-тих років двадцятого століття.

Форрест допомагає кожній людині, яку зустрічає на своєму шляху. Він бере участь в в’єтнамській війні, субкультурних зібраннях, зустрічах з президентами, спілкується з Джоном Леноном та ін. Цей добрий чоловік відновлює віру в осіб, які втратили надію і перебували у відчаї. Непомітні спецефекти поєднані з монтажем створюють ціле полотно.

Кіно довго триває (близько двох з половиною годин), але його хочеться додивитися до самого кінця. Головний герой, не втрачає свою рідкісну доброту, навіть коли всі проти нього, а трагічні обставини несподівано з’являються в житті. В фільмі «Форрест Гамп» ви почуєте багато знаменитих виконавців і гуртів: Елвіса Преслі, Арети Франклі, Боба Ділана, «The Doors», «The Beach boys», «The Mammas s the Papas», Джимі Хендрікса.

Писати про фільм Роберта Земекіса по сценарію Еріка Рота можна довго. Незабутньою сценою є кадри польоту пір’їнки на вітрі. «Форрест Гамп» демонструє життя в усіх багатогранних проявах. Кіно задає багато питань, воно порушує важливі теми: миру, війни, наркоманії, насилля, розширення свідомості, самореалізації, віри, дискримінації, поваги до іншого.

Герої постійно в діалогах задумуються про випадковість людського існування чи його призначення. Цитати з реплік героїв – стали крилатими. Найвідомішою є така: Життя схоже на коробку шоколадних цукерок: ніколи не знаєш, що тобі трапиться». Багато фільмів повторювало фразу з «Форреста Гампа»: Біжи Форрест, біжи! З недоліків, назвемо, хіба майже нерозкритий характер Дженні – кохання всього життя головного героя.

Роберт Земекіс демонструє в цьому кіно не тільки сентиментальність, але й почуття гумору. Ми можемо побачити  і сарказм, і пригнічення, твір іронічно розповідає про головні події 50-тих – 80-тих років. Фільм вчить не здаватися, навіть коли дуже важко, завжди надіятися на краще і допомагати оточуючим. Головному героєві, другорядним персонажам щиро співпереживаєш. Шедевр Земекіса-Рота викликає катарсис, демонструє мистецтво в його кращому прояві.

Негативні, темні особливі моменти середини і кінця двадцятого століття, показуються з співчуттям. «Форрест Гамп» не заграє з глядачем. Весь спектр емоцій, який проектується на екрані – вражає. Життя завжди зображується непростим, непередбачуваним, таким яким воно є. Незламний герой, проходить через різні небезпеки, загрози, катастрофи, він зберігає в собі доброту, не озлоблюється і завжди готовий подати руку, тим хто втратив все, навіть впав на саме дно.

Режисер Роберт Земекіс, сценарист Ерік Рот, актор Том Хенкс і вся команда задіяних в цьому кіно постаралися створити шедевр. Їхня робота демонструє нам цілісний проект, справжній твір мистецтва. «Форрест Гамп» глибший за свій оригінальний однойменний роман, дійсно неповторний і оригінальний. Кіно, можемо сміливо назвати одним з кращих фільмів  в історії кінематографу.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.