Нещодавно у Римі Святий Престол рішенням кардиналів відхилив пропозицію місцевого католицького єпископату Німеччини щодо допуску протестантів у причасній складовій меси.
Одна з найстаріших в історії з дев’яти Конгрегацій Римської курії з доктрини віри в компетенції якої знаходиться контроль над церковними процесами, практикою католицької віри та богослужіння, а також проповіді віросповідних доктринальних основ Римо-католицької церкви, надіслала лист Папи Франциска в підтримку ряду німецьких єпископів з Баварії. Як зазначає численна кількість італійських ЗМІ, баварські єпископи не розділяють позицію Конференції німецьких єпископів щодо допуску до причастя протестантського чоловіка (або дружину) католика.
Як зазначає католицька служба новин Австрії, у Ватикані повідомляють, що архієпископ Луїс Ладарія нинішній префект Конгрегації доктрини віри, склав у відповідь лист незгодним баварським єпископам, і воно було затверджено Папою. В той же час Ватикан власним листом підтримав позицію семи німецьких єпископів на чолі з кельнським кардиналом Райнером Воелкі, зусиллями якого було направлено до доктринальної конгрегації минулого місяця свою незгоду з пропозицією Конференції єпископів про допуск до причастя деяких протестантів, які перебували у шлюбі з католиком (або католичкою). Формулювання даної пропозиції, суперечить доктрині католицької віри, підриває єдність церкви і виходить за межі повноважень Конференції єпископів.
Дебати з цього питання розгорілися після того, як Конференція німецьких єпископів одноголосно схвалила в лютому цього року пастирське повчання для протестантського дружини (або чоловіка) католика. У самому віро повчальному тексті вказується, яким чином і на яких умовах чоловік може отримати допуск до євхаристичного спілкування у місцевому храмовому осередку католицької церкви. католицькому храмі. Вважається, що до участі в євхаристії може допускатися з євангелічного подружжя, хто «серйозно переглянув» власні переконання за допомогою пасторського священика або іншої духовної особи, і тим самим є утвердженими в вірі.
Президент Конференції єпископів Німеччини Кардинал Рейнхард Маркс зауважив, що дана настанова була складена і лунала в якості «пасторської брошури», однак жодним чинок не посягала на «зміну доктрини віри». Кардинал Мюллер відкинув виправдання кардинала Маркса як «риторичний прийом» тим самим підкресливши, що міжконфесійний шлюб не можна вважати «надзвичайною ситуацією», і при цьому «ні Папа, ні ми, єпископи, не вільні змінювати значення таїнств», – зауважує австрійська католицька прес-служба.