Напередодні святкування китайського нового року, незалежна соціологічна група «Faith Cultural Society» опублікувала статистичні дані, які свідкують про відношення китайського народу до проблем віри. Комуністична ідеологічна лінія, хоча і відображає основні тенденції розвитку соціополітичної, економічної та правової стратегії КНР, все ж, як свідчить статистика, у ній виникає неабиякий інтерес та зацікавленість у християнстві.
Дані «Faith Cultural Society» стверджують, що у період за 2017 рік, на території КНР охрещено 48 556 осіб, які долучились до різних християнських церков, про щр «свідчить динамізм і успішності місіонерської діяльності в місцевих громадах».
Слід зауважити, що вищезгадані дані є неповними, і остаточна цифра складатиме набагато вищі показники. Інформацію, яку наразі важко опрацювати, оскільки надходить із затримкою, очікується від дальніх сільських місцевостей, де набуває активності католицький і протестантський рух. До того ж, специфіка поширення християнства в Китаї – збереження традиційний національних соціокультурних цінностей та спадщини, повідомляє «Fides».
Згідно зі статистичними даними, отриманими з католицького агентства «Fides», провінція Хебей постає лідером з хрещень за останні кілька років. Як демонструє статистика, минулого року кількість охрещених досягла позначки 11899 осіб.
Досягла успіху в місіонерській діяльності навіть крихітна католицька громада в Тибеті, де практично безроздільно панує тибетський буддизм: вона відзвітувала про хрещення 11 чоловік в 2017 році. При цьому в столичній єпархії Пекіна було хрещені 1 099 осіб.
«Не дивлячись на надихаючі цифри зростання віри в країні і найвищу місіонерську активність в місцевих громадах по всьому Китаю, ми не повинні зупинятися на досягнутому і постійно шукати шляхи до оновлення нашого місіонерського служіння, – підкреслюють автори звіту Faith Cultural Society. –
Процес навернення до християнства населення Китаю – скрупульозний і довгий шлях, зауважує «Faith Cultural Society».