«Возз’єднання Православної та Католицької церков в кінцевому підсумку неминуче», – саме така квінт есенція прозвучала з уст Вселенського Патріарха Константинопольського Варфоломія під час приватної зустрічі з католицьким архієпископом Анджело Де Конатісом у Стамбулі (Туреччина). Як зазначає інформаційне агентство «Радіо Ватикану», спроба зустрітись та обговорити актуальні аспекти духовного життя двох традицій християнства стала можливою завдяки паломницького формату святими місцями Візантії, очолюваного архієреєм.
Апелюючи до ретроспекції духовних звершень раннього християнства, архієпископ разом зі Вселенським Патріархом проаналізували усі точки перетину еклезіологічної цілісності Христової єдності, подолати яку не спроможні жодні релігійно-політичні чи соціальні обставини.
Патріарх Варфоломій зауважив, що фактична єдність обох не лише традицій, але й гілок християнства – стихійне явище, а процес унії церкви – незворотній процес.
«…цього хоче Бог..ми покликані бути Його свідками в цьому настільки байдужому до Нього світі», – зауважує Варфоломій з посиланням на «Радіо Ватикану».
Проблема церковної єдності відображається і у календарно-літургічному обрядовому циклі святкування Великодня між католицькими та православними церквами. Під час приватної бесіди, Патріарх Варфоломій запевнив, що настане час, коли і світова духовна церковна спільнота на периферії буде спроможною дійти до спільної позиції.
При цьому лідер Вселенського православ’я апелював до спільних позиції в стратегії розвитку католицько-православного діалогу з Папою Франциском.
Я довго про це мріяв і чи не кожен день молився. аби нам Господь дарував відновлення Церковної єдності. як колись заповідав Ісус Христос у словах6 “аби всі були одно”. Він же і заповідав першість між св. Апостолами св. апостолу Петру, а його прямими приємниками є папи Римські. Ця ідея послуху Христу, через покору перед папою тягнулася до 1054 року, доки не відбулася велика драма християнства – церковний розкол. Рим і Константинополь, через нездатність грішних церковників чути один одного, з обох сторін, призвели до розриву одного Містичного тіла Христового – Його Церкви, Який є її Головою. Я чекаю того моменту, що пройшовши 1000 років взаєних образ. звинувачень чи анафем ми зможемо почути волаючий голос Ісуса, аби відродили те, що Він сказав Своїм Апостолам і заповідав це свято берегти у кожному поколінні.
Я мрію і молюся щоб всі ХРИСТИЯНСЬКІ ЦЕРКВИ обєднались. Хай це ОБЄДНУВАННЯ почнеться в Україні, а так хай обійме ВЕСЬ БОЖИЙ СВІТ. Молімос за ЄДИНУ ХРИСТОВУ ЦЕРКВУ. Бог нас почує.
Буде складно, але це має статися. Бог один.
Головне вже не говорити, а починати щось робити для цього. Станеться об’єднання і багато проблем самі розв’яжуться.
Слова Христа набирають значення: “Також маю Я інших овець, які не з цієї кошари, Я повинен і їх припровадити. І Мій голос почують вони, і буде отара одна й Один Пастир!”
(Від Івана 10:16)
Единство это хорошо. А вот лекция- сравнение учения католиков и православных https://youtu.be/R90LyX-6_VQ . Как вы думаете, при таких кардинальных отличиях, возможно ли объединение, хоть теоретически?
У БОГА ВСЕ МОЖЛИВО. БО ВСЕ ЦЕ ЛЮДСЬКЕ. І БУДЕ ОДИН ПАСТИР І ОДНЕ СТАДО.
Дуже прагнемо такого обєднання. Після цього відкриється шлях до порозуміння і обєднання із протестантськими течіями християнтства. 1000 – літній розкол напевно був карою Божою за гріхи з обох сторін, насамперед – браком взаємної Любові, джерелом якої є сам Господь.
Таке об’єднання в історії вже існувало, на жаль. 1. Коли об’єднуються релігія і держава, і релігія стає державною, тоді втрачається свобода слова і віросповідання, і починаються гоніння на тих, у кого інша думка. 2. На якій платформі ви хочете об’єднатися, біблійні, чи людській? Якщо біблійні, то прийміть чистоту Євангелія, а якщо людській, то це вже політика.
варфоломей еретик, новую унию хочет сделать. Сколько уже бед было от этих уний! Нужно молиться чтобы Бог остановил варфоломея и он не наделал новой беды..
РУССКИЙ МИР ЕРЕТИЧЕСКИЙ. ЕГО НАДО БОЯТСЯ . ГУНДЯЕВ РАСКОЛЬНИК И ЕРЕТИК. О БОГЕ ОН НИЧЕГО НЕ СЛИШАЛ ЕЩЕ.