В приміщенні Собору Святої Софії в Римі, Римський понтифік Папа Франциск матиме змогу зустрітись з представниками української діаспори та мігрантами, що прибули до Італії. За повідомленням інформаційного ресурсу Української греко-католицької церкви, єпископа Риму приймуть «українською колядою»,а зустрічатиме Папу в Соборі глава УГКЦ о. Святослав Шевчук.
Під час зустрічі, Папа матиме нагоду зійти до крипти храму і помолитись біля місця поховання о. Степана Чміля. Папа Франциск ще з юнацьких років пригадує українську міграцію в його батьківщині – Латинській Америці. Саме до Буенос-Айресу (Аргентина) прибув свого часу Степан Чміль, який став для Франциска духовним вихователем та наставником.
На думку Святослава Шевчука, візит Папи Франциска до св. Софії має вагоме історичне значення, оскільки цей храм кілька десятиліть виконував функцію кафедрального собору і є символом відродження української греко-католицької церкви. Зустріч Папи з українськими італійцями – це спосіб відчути пастирську турботу та підтримку в умовах подій на сході України.
Нагадаємо, що собор св.. Софії в Римі побудований в Італії за ініціативи Блаженного Йосипа Сліпого у 1969 р. У крипті собору, що є місцем поховання вагомих діячів церкви, розташована могила Степана Чміля, який був близький до Папи Франциска, а свого часу найближчим співпрацівником Йосипа Сліпого. Степан Чміль прибув до Аргентини у 1948 р., як перший український селезіанин східного обряду. Виховуючи Хорхе Маріо Берголіо, нинішнього Папу, він часто розповідав про Україну, та переслідування з боку Радянської влади вірян греко-католицької церкви. Таким чином, Папа Франциск чудово пам’ятає вітання українською мовою і з ним звернеться під час зустрічі у Софійському соборі в Римі.
Важливо зазначити, що собор також виступає в ролі культурного центру української діаспори в Італії. Нагадаємо, українці є п’ятою національною меншиною в Італійській республіці, і на її теренах діє 145 капеланських осередків УГКЦ в Італії, в яких працює 62 священнослужителів.
Зустріч з Папою відбудеться в неділю, 28 січня о 16:00, повідомляє офіційний інформресурс УГКЦ.