«Motu proprio», – саме так йменується нове апостольське послання Папи Франциска, в якому охарактеризовано основні аргументи та підстави пастирської відставки у служінні, повідомляє медіа ресурс «Радіо Ватикану». Важливий пастирський документ опублікований 16 лютого свідчить про нові папські рекомендації щодо ефективності пастирського служіння.
«Учитись піти», внесуть зміни в положення про процедуру відмови від клерикальних посад по досягненню священика 75-літнього віку.
З точки зору Папи Франциска, відставка служителя церкви жодним чином не означає прояву слабкості а «повинна вважатися невід’ємною частиною самого служіння, оскільки вимагає нової форми готовності до служби», говорить головний медіа ресурс Ватикну. Понтифік підкреслює важливість ретельної і педантичної підготовки до відмови від церковної посади. У випадку, якщо по досягненню священнослужителем віку 75 років, необхідно залишатись на попередній клерикальній посаді , це не слід розглядати в контексті привілейованості, особистим тріумфом або через певні обставини, які витікають з дружби чи близькості.
Апостольське послання римського єпископа апелює до того, що служіння вимагає насамперед добродійності розуму, яка допоможе прийняти відповідне рішення», сказано в «Інтерфакс. Релігія» з посиланням на «Радіо Ватикану»
Послання «Motu proprio» Папи Франциска встановлює, що у віці 75-ти років єпархіальними єпископами латинського (західного) та східного обряду, допоміжними та титулярними єпископами з особливими пастирськими обов’язками, за певних умов призначені подати у відставку від своєї пастирської посади. Це ж саме стосується і до очільників департаменту Римської Курії, які не є кардиналами, до верховних прелатів Римської Курії, а також до Папських представників.
Згідно з рішеннями Папи Франциска, «посада вважається продовженою до тих пір, доки відповідна особа не буде повідомлена про прийняття відставки або про продовження (служби) на певний або невизначений термін». Таким чином, внесено поправки в канони, в яких стверджується: «Відмова, яка потребує прийняття, втрачає будь-яку силу, якщо вона не буде прийнята протягом трьох місяців», сказано в «Радіо Ватикану».