Кінострічка, головною кульмінаційною подією якої відображено захист християн кенійськими мусульманами від сомалійських ісламістів номіновано на премію «Оскар», повідомляє інформаційний ресурс «InVictory». Правда, номінація фільму удостоїлась за «кращий короткометражний художній фільм».
Концепція згаданої кінокартини – спосіб долати міжконфесійні та полікультурні стереотипи, а також візуально відобразити модель поведінки віруючих, – носіїв релігійної віри в нестандартних ситуаціях.
Фільм, що на мові суахілі містить назву «Watu wote», дослівно перекладається «Усі ми». Режисер стрічки, Катя Бенрат, зазначає, що сюжетна лінія фільму заснована на реалістичних подіях, що розгортались перед Різдвом Христовим 2015 року на північній частині Кенії.
Згідно з сюжетом картини, група терористичних бойовиків ісламістського толку «Аш-Шабаб» зупиняє рейковий автобус і наказує стати мусульманам та християнам по обидва боки, для того, щоб ліквідувати останніх. Дізнавшись про це, мусульмани відмовляються виконувати наказ терористів і захищають сповідників від загибелі.
Німецька журналістка Джулія Драха описала в деталях в чисельних статтях, що виходили на шпальтах баварської преси про кенійські події мусульмансько-християнських відносин.
Кінорежисер Катя Бенрат зізналась, що зйомки фільму були досить клопіткою працею і досить виснажливим заняттям. Ключова причина усіх труднощів – проблема бюджету фільму. Однак, за словами Бенрат, усі проблеми були вирішені завдяки фінансовій підтримці міжнародного католицького фонду «Kirche in Not» (укр «Потребуюча церква»). За словами продюсера стрічки Тобіаса Розена, кошти інвестувати потрібно не лише у стрічку, але й в якості волонтерської справи – допомоги християнам у тих країнах і територіях, де останні зазнають переслідувань.
Німецький проект, що номінований на «Оскар» особливий і кадровим складом, оскільки на знімальній групі головні ролі виконували непрофесійні кенійські і сомалійські актори, які довго навчались і проводили час за репетиціями. Як показує практика, кінострічка виявилась більш ніж вдалим художнім витвором кіномистецтва.
Нагадаємо, що до отримання Оскару, «Watu Wote» пройшов численні нагороди, відзнаки та номінації, найбільші зі яких «Gold Student Academy Award». Слід наостанок також відзначити, що поява цієї кінострічки відображає досить важливу релігієзнавчу деталь – поширення християнства на теренах Кенії та Сомалі.