Люди в космосі: ризики та переваги

До початку 2020-х років понад 500 осіб із понад 40 країн, близько 10% з них – жінки, мали можливість відвідати космос. У той же час лише деякі країни мали можливість здійснювати мандрівки людини у космос. Після виходу з експлуатації космічного корабля в 2011 році Сполучені Штати втратили здатність до самостійних польотів людини у космос. Однак цю можливість було відновлено лише у 2020 році, коли новий приватний комерційний космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX став готовим до використання.

Перебування людини в космосі є ризикованим та затратним. Від аварійної посадки першого космічного корабля «Союз» з екіпажем у 1967 році до розпаду орбітального корабля «Колумбія» у 2003 році внаслідок космічних місій загинули 18 осіб. Забезпечення систем підтримки життя під час перебування на орбіті потребує значних додаткових витрат на космічну місію. Також забезпечення безпечності запуску, польоту і повернення в космос потребує високофункціонального і, отже, дорогого обладнання, включаючи космічні кораблі та пускові установки.

З самого початку польотів людини у космос деякі стверджували, що переваги відправлення людей у космос не виправдовують ні ризиків, ні витрат. Вони вважають, що роботизовані місії можуть дати такі ж або навіть кращі наукові результати за менші кошти, і що присутність людини в космосі не має іншого вагомого виправдання. Ті, хто підтримує політ людини в космос, посилаються на все ще незрівнянну здатність людського інтелекту, гнучкості та надійності у проведенні певних експериментів на орбіті, у ремонті та обслуговуванні роботизованих космічних апаратів і автоматизованих інструментів у космосі, а також у виконанні ролі дослідників у перших подорожах до інших місць у Сонячній системі. Вони також вважають, що астронавти є чудовим зразком для наслідування для молодих людей і діють як побічні представники багатьох, хто мріє про політ у космос. Крім того, давно існує думка, що врешті-решті деякі люди покинуть Землю, щоб заснувати постійні форпости та більші поселення на Місяці, Марсі чи в інших місцях.

Данило Ігнатенко

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.