«Дика-дика країна» (Wild Wild Country) – це новий документальний фільм від студії Netflix про правдиву історію будування утопії в штаті Орегон. Нам розповідають про зустріч американців з комуною індійсього релігійного діяча Ошо Бхагавана Раджнеша і його заступниці Ма Ананди Шили. В цьому проекті є наркотики, замах на вбивство, жорстокість, фанатизм, конфлікт, драма, трагічність.
«Дика-дика країна» складається з шести серій. Спочатку нам показують ідилію, потім події розвиваються стрімко, назавжди залишаючи слід в житті людей, які зустрілися з рухом Ошо і його лідерами. Ми спостерігаємо, як послідовники Раджнеша змогли спільними зусиллями побудувати місто. Їм вдалося забезпечити його всім необхідним, там був навіть аеропорт.
Потім раджнешівці почали все більше завойовувати вплив серед населення штату Орегон. Вони беруть участь в голосуванні, вибираються більшістю населення. Легально рух Ошо завойовує все більше послідовників, що приводить до конфлікту з місцевими жителями. Утопія не довго існувала, далі ми дізнаємося про масові отравлення, прослуховування, диверсії, любовні трикутники.
Згодом відбувається розкол між Ошо і його заступницею – харизматичним політиком Ма Анандою Шилою. В гуру з’являється нова впливова дама. Це рішення Шила не змогла пробачити своєму вчителю. В конфлікт втрутилася поліція, ФБР, головних дійових осіб відправили в суд. Раджшеша вигнали з Америки, довівши тільки порушення процедури міграції. Його перша заступниця звинуватила Бхагавана в наркозалежності, користолюбстві, не заперечуючи його інтелект.
Ошо відправили в Індію. Шила відсиділа два з половиною роки в в’язниці за замах на вбивство, не сплату податків, свою роль в отравлення місцевих жителів. Документальний фільм складається яз рідкісних кадрів, інтерв’ю головних осіб пов’язаних з рухом Ошо. Деякі послідовники розчарувалися в своєму гуру, коли Раджнеш повернувся в Індію. Були такі, які залишилися прихильниками Бхагавана. Шила повідомила, що багаті учні гуру зіпсували його, зробили його наркозалежним, а справжня смерть релігійного діяча настала від передозування наркотичних речовин.
За шість серій ми спостерігаємо за рідкісними кадрами, дізнаємося погляди на ситуацію різних людей, одні з них обожнюють ще й досі Ошо, інші вважають його аферистом, не хочуть заглиблюватися в погляди Раджнеша. Між цими двома є треті – розчаровані утопією руху Бхагавана, вони все життя після зустрічі з гуру намагалися знайти своє місце в суспільстві і заново почати жити. «Дика-дика країна» цікавий документальний проект. Він не нудний, сухий, а навпаки захопливий. В цій правдивій історії перемішалися кримінал, драма, детектив. Його можна назвати документальним триллером.