Буддизм

Буддизм — це нетеїстична релігія (відсутність віри в бога-творця), також вважається філософією та моральною дисципліною, що походить з Індії в 6-м і 5-му століттях до н.е. Його заснував мудрець Сіддхартха Гаутама ( Будда  563 – бл. 483 до н. е.), який, згідно з легендою, був індуїстським князем.

Перш ніж залишити своє становище та багатство, щоб стати духовним аскетом, Сіддхартха комфортно жив як дворянин зі своєю дружиною та сім’єю, але коли він усвідомив людські страждання, він відчув, що йому потрібно знайти спосіб полегшити біль людей. Він дотримувався суворих духовних дисциплін, щоб стати просвітленою істотою, яка навчала інших засобів, за допомогою яких вони могли уникнути сансари, циклу страждань, перероджень і смерті.

Будда розвинув систему вірувань у той час, коли Індія перебувала в розпалі значних релігійних і філософських реформ. Спочатку буддизм був лише однією з багатьох шкіл думки, які розвинулися у відповідь на те, що вважалося неспроможністю ортодоксального індуїзму задовольнити потреби людей. Це залишалося відносно незначною школою до правління Ашоки Великого (268-232 рр. до н. е.) в імперії Маур’їв (322-185 рр. до н. е.), який прийняв і поширив віру не тільки по всій Індії, але й у Центральній і Південно-Східній Азії.

Будда прийшов до розуміння того, що бажання та прихильність спричиняють страждання, а люди страждають через незнання справжньої природи існування. Люди наполягали на постійних станах життя й опиралися змінам, чіплялися за те, що знали, і оплакували те, що втратили. У своїх пошуках способу жити без страждань він визнав, що життя — це постійні зміни, ніщо не є вічним, але можна знайти внутрішній спокій через духовну дисципліну, яка розпізнає красу в швидкоплинності життя, а також запобігає потраплянню в пастку прихильності до непостійних предметів, людей і ситуацій. Його вчення зосереджено на Чотирьох благородних істинах, Колесі становлення та Восьмеричному шляху, щоб сформувати основу буддистської думки, і вони залишаються центральними для різних шкіл буддизму, які зберігаються в наш час.

АД

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.