Офіційна і найбільша церковна спільнота Великої Британії плавно і впевнено трансформує свої економічні операції на безконтактні способи безготівкових пожертвувань. Про це зазначає інформаційне агентство «Інтерфакс. Релігія» з посиланням на офіційний портал церкви Англії. Архієпископ Кентерберійський Уелбі запевняє, що даний спосіб здійснити пожертву виступає не як форма лібералізації економічного сегменту церкви, а як необхідність. А з цього приводу координатор з питань управлінської роботи Англіканської церкви Джон Престон зауважує, що для молодших прихожан церкви, що часто забувають про готівкові кошти, стає неможливим в даний момент здійснити добровільні пожертви.
Самі ж термінали очікують на появу у близько 16 тис храмів Великобританії, в число яких входять 42 кафедральних собори. За повідомленням церкви Англії, минулого року система терміналів для безготівкових економічних операцій була випробувана у 40 приходах церкви з великим успіхом.
Система терміналів, що підтримала ініціативу церковної спільноти надаватимуть можливість безготівкового розрахунку, стала англійська компанія «SumUp»та шведська «iZettle».
В свою чергу аналітичний щотижневик «Financail times» підкреслює, що такий крок з позиції управлінської ради церкви стає усе більш доцільнішим. Оскільки найбільша частина британців нечасто бувають на недільних месах, а також різноманітних клірико-приходських заходах, відповідно про готівку для здійснення пожертв забувають, особливо якщо потрібно внести під час здійснення таїнства хрещення або звершення поховальної церемонії.
Використовуючи систему терміналу, кожен за власним бажанням може здійснити добровільний внесок на розвиток церковної спільноти через банківську карту або зі стільникового телефону, або в додатку до пристрою інтегрованих гаджетних систем. Фінансовий звіт церкви демонструє зібраних 580 млн фунтів стерлінгів щорічно. Проте основний фінансовий обсяг презентує фіксовані відрахування прихожан, а не пожертви у місцевих осередках релігійних громад.
Нагадаємо, що дедалі більше число британців у повсякденному житті користується безконтактною системою розрахунків. Якщо станом на 2006 рік, готівку найчастіше використовували 62% громадян; за прогнозами ж аналітиків, її обіг суттєво скоротиться, і складатиме число 21% від усіх можливих платежів, повідомляє «Інтерфакс. Релігія».