Острів Сардинія, або Автономний округ Сардинія, Італія
Острів Сардинія – це один із найбільших островів Європи. Знаходить він неподалік французького острова Корсика, де народився великий французький імператор Наполеон .
Як же я дістався до острова Сардинія? Насправді, дорогу вибрав дуже важку, але проїхав Італією і плив кораблем до острівa .
Надзвичайно цікаво, але водночас важко і не дуже дешево. Подорож моя була на початку серпня, квитки купляв на корабель туди і назад з Ліворно до Сардинії (100 євро). Потім їхав автобусом, який коштував 200 євро туди і назад. У результаті, 300 євро – дорога. А це дуже дорого. Проте є й вигідніший варіант. До Кракова з України дістатись можна лише за 40 євро туди і назад. Потім потрібно купити квиток на Ryanair. Його ціна 90 євро з Кракова до Кальяри, столиці острова Сардинія, туди і назад.
Незважаючи на те, що було важко і не дуже дешево дістатись до острова, прекрасні пейзажі Словенії та Італії компенсували всі не зовсім хороші емоції, замінивши їх на приємні враження від побаченого. Коли сів на корабель з Ліворно до Олбії, цілу ніч спав на землі, під каютою, оскільки місце в каюті коштує в розквіт сезону від 250 євро. Якщо ж на землі, то туди і назад всього 100 . Уранці, прокинувшись, побачив в далечині острів і відразу подумав, що це Сардинія. Проте Київстар надіслав таке повідомлення: «Вітаємо вас у Франції». Тоді я зрозумів, що пропливаю батьківщину Наполеона Бонапарта.
Через дві години я нарешті побачив Сардинію.
Десь більше години корабель «паркувався». Тоді виїхав наш бус, і ми з Олбії поїхали до Кальяри, столиці острова Сардинія. Потрібно також згадати, що на о. Сардинії цікава мовна ситуація. Там розмовляють трьома мовами, проте домінуючою є, звичайно, італійська. Проте, наприклад, у місті Альгеро більшість жителів говорить каталонською мовою. Велика кількість етнічних сардинців розмовляють сардинською мовою.
Від Олбії до Кальяри ми їхали більше 3 годин. Природа мені нагадувала Мексику з фільмів про наркоторговців. Якість дороги чудова, скрізь чисто та прибрано. На заправках ціни просто шалені: найдешевша проста вода – 2 євро, а гамбургер чи паніні – від 5 євро. Я економив, але все-таки не витримав і купив за 3 євро літру води, оскільки було дуже спекотно, близько 39 градусів. Дорогою від Олбії до Кальярі ми заїжджали в Нуоро. На нашому шляху ми бачили великіф чудові камянисті гори. Просто краса! А в далечині, в горах, де видно зелені лужки, пасуться отари овець. Перед Кальяні ми заїхали в Орістано – місто, куди теж варто заїхати. Там є чимало цікавого, а також лазурний берег…..
Приїхавши в Кальяри, я зрозумів, що це кінець довгої дороги і початок цікавої мандрівки, яка триватиме 23 незабутніх дні. Наш автобус привіз усіх на Віа Рому, куди приїжджають усі українські буси. А прижає їх у четвер більше 10 з усіх куточків України. Знайти житло в Кальярі неважко. Для людей, які мають кошти і хочуть відпочити на морі, не варто їхати в Кальярі. Краще поїдьте у Віласіміус. Але зважте на те, що там 10 днів будуть коштувати 1500 євро – це я пишу мінімум, але для бюджетних туристів. Можна замовити готель у місцевих або винайняти квартиру за 50 євро на добу.
А ще дешевше можна взяти в оренду кімнату в українців, які орендують цілі будинки і здають покімнатно. Вартість однієї кімнати 5 євро: за 10 днів ви заплатите від 50-100 євро, що для Сардинії є дуже незначними коштами. Де знайти українців в Кальярі ? О, це не проблема. Найкраще в Кальярі приїжджати в четвер чи неділю, коли наші працівники їдуть по передачі з України.
Або просто в будь-який день сісти в громадський транспорт і трішки проїхати. Ви обов’язково почуєте українську мову там. Я чув її частіше в Кальярі, ніж в Одесі. Повірте, будь-хто з українців допоможе вам з житлом, вони справді знають все в Кальярі, і на острові вони там як мусульманська УММА – завжди один одному допомагають. Тому не проблема знайти житло, дешеву їжу чи отримати якусь допомогу. Наша діаспора допоможе. Та й самі сардинці дуже привітний народ, який готовий допомогти.
У наступній частині я розповім про культурні та релігійні пам’ятки міста Кальярі.