У Рейк’явіку спільними зусиллями, парафіяни та клірики римо-католицької та православної церков Ісландії виступили в захист однієї з найфундаментальніших свобод людської сутності – права на життя. Як зазначає інформаційний ресурс «Благовест-инфо», єпископ Девід Тенсер у співпраці з православним протоієреєм Тимофієм Золотусом переслідуючи спільну мету в розбудові духовного життя ісландського суспільства гостро розкритикували майбутню стратегію парламенту щодо впровадження евтаназії.
У повідомленні православного інформресурсу підкреслено, що ініціатива католицького єпископа та настоятеля свято-миколаївського приходу в Рейк’яквіку пов’язана з формулюванням універсального християнського підходу щодо евтаназії.
Для цього клірики надіслали до ісландського парламенту спільного листа, концептуально який апелює до традиційного підходу в питанні цінності людського життя. Лист зазначає, що евтаназія – це «злочинне діяння», оскільки «вбивати когось» або допомогти помираючому при смерті виступають автентичними поняттями.
Автори спільного листа зауважують, що ратифікувати законодавчо таке положення є неприпустимим явищем, оскільки «порушує закони природи і суперечить ключовим християнським заповідям».
Під час зустрічі, предстоятелі двох гілок християнства не лише підтвердили можливість спільного діалогу щодо побудови майбутньої перспективи, але й спільними зусиллями утверджувати християнські цінності. Окрім евтаназії, спільної точки зору було досягнуто в питаннях абортів та одностатевих союзів.
Нагадаємо, що під евтаназією розуміють практичне діяння медичного характеру, в якій лікар на запит важкохворого пацієнта в безболісній формі перериває життя. Історично термін «евтаназія» вперше вжив англійський природознавець, правник та філософ Френсіс Бекон для позначення концепції «легкої смерті». Окремі форми такої смерті юридично дозволені у Бельгії, Нідерландах, Люксембургу, Швейцарії, а також окремих американських штатах. Українське ж законодавство в юридичній площині карає медичного працівника, що вчинив евтаназію та інкримінує його дію як «умисне вбивство».