Резонансна подія, що відбулась у Сполучених Штатах викликала неоднозначну реакцію у клірикальному середовищі стосовно особистого світоглядного переконання віруючого та можливістю брати участь в таїнстві євхаристії.
Як повідомляє інформаційне агентство «Седмица», у штаті Іллінойс місцевий римо-католицький єпископ дієцезії Томас Папроцкі з міста Спрінгфілд наклав табу на участі у євхаристичному церковному таїнстві сенатору Річарду Дарбіну від Демократичної партії. Головною підставною, що привела до прийняття такого рішення стало «перебування політика в тяжкому гріху». Змістом даної гріховної моделі поведінки сенатора Дабріна стала активна громадська позиція стосовно власного бачення права на життя, та участь у голосуванні проти прийняття заборони на скоєння аборту після 20 тижня вагітності. З позиції Папроцкі, таке відрите світоглядне бачення суперечить соціальній доктрині Римо-католицької церкви, що стосується право на життя, в тому числі позиція щодо абортів, евтаназії.
Заради підтвердження щодо не свавільності і відсутності суб’єктивного бачення на проблему, Папроцкі послався на пункт 915 Канону канонічного права Католицької церкви, згідно з яким до таїнства причастя не допускаються віруючі, які «вперто продовжують перебувати в явному тяжкому гріху». Ситуація здатна мати просвітлення лише після звершення таїнства покаяння сенатора.
«Я щиро молюся, щоб він висловив розтрощення і знову став на бік життя», – висловлює слова щирої пастирської турботи очільник дієцезу.
Подібний клірико-юридичний прецедент вже мав місце в історії церкви. У своєму листі-зверненні до аргентинських єпископів, папа Франциск настановив не допускати до таїнства причастя вірян, котрі підтримують аборти та евтаназію, а також низку деструктивних чинників, які руйнують фундаментальні чинники інституту сім’ї.
Нагадаємо, що член сенату Дарбін разом із колегою американського політикуму Діаною Фейнштейн сформулювали позиції, яка стверджувала, що роль Емі Коні Барет в якості кандидата в судді Апеляційного суду є неприйнятною, оскільки її католицька віра – механізм перешкоди у виконанні службових обов’язків.
Чимала кількість американських експертів, знавців з питань з реалізації демократичних прав та свобод в американському суспільстві вважають, що вище сформульоване бачення – пряме порушення положень Конституції США. Основний закон держави стверджує, що надання фізичній особі особливих суспільних повноважень, виконань громадських доручень не залежатиме від віросповідного чинника.