Неординардний і неочікуваний прецедент нещодавно трапився у Китаї, що нагадує період повоєнних сталінських часів радянської історії. У провінції Хенань, рішенням місцевої адміністрації відбувся демонтаж хрестів з купольної частини храму під час проведення великого рейду. За повідомленням «The Christian Post», місцевий служитель хенаньського католицького приходу «Shangqiu Catholic Church South Cathedral» Френсіс Лі зафіксував подію з камери власного мобільного пристрою і опублікував відеоролик до свого аккаунту соціальної мережі «Twitter».
Згідно з інформацією «International Christian Concern», дивні обставини були спровоковані низкою подій під час яких невідома група осіб увійшли до місцевого католицького приходу від’єднавши церковне приміщення від електропостачання. Після прибуття місцевих правоохоронних органів, що була викликана за повідомленням місцевих служителів, поліція замкнула священиків у церкві відібравши з останніх засоби стільникового зв’язку.
Велика кількість правозахисних організацій, що спеціалізують на проблемі свободи віросповідання стверджують, що даний прецедент пов’язаний з демонтажем церковних хрестів є наслідком масштабної дискримінації християн у КНР. Правозахисна організація «China Aid» назвала такі дії «кампанією ненависті проти християнства» і ствердно зауважила, що це аж ніскільки не зупинить ріст християнства в країні. Як зазначає інформаційний ресурс «ucanews.com», випадок згідно з яким демонтували хрест у Хенані, явище з яким місцеві віруючі стикаються вперше. До того ж, з усіх шести видалених хрестів лише три реконструювали. При чому центральний хрест триметрової висоти замінили півтораметровим.
Джина Гох, менеджер та юриста «International Christian Concern» зауважила, що влада КНР раніше переслідувала «домашні» підпільні церкви, що існують поза межами китайського законодавства; нині ж влада демонстративно показує своє справжнє ставлення до реєстрованих офіційних церков.
З точки зору Гох, такі конкретні кроки, що здійснює китайська влада по відношенню до християн свідчить про характер цькування, меншовартості, приниження та дискримінації, що прямо суперечить концепції свободи совісті та віросповідання.