Згідно з соціологічними дослідженнями, проведеними американською науково-дослідною асоціацією «Pew research centre», релігійна мапа світу в найближчі тридцять років матиме суттєві зміни.
На думку експертів, до 2050 року християнство як світова релігія в своїй багатоконфесійності збереже позиції найбільшої світової релігії. При чому частка християнської більшості припадатиме не на європейський континент, який історично став вотчиною іудео-християнської традиції та культури, а на країни третього світу.
Вчені припускають, що в найближчі десятиріччя кожні четверо з десяти послідовників християнства проживатимуть на теренах Африки та Китаю. Кількість християн дедалі зростатиме через високі темпи народжуваності в збіднілих країнах, а також через розвинуту мережу місіонерської діяльності.Суттєво зросте кількість послідовників ісламу.
Науковці підтвердили наявність високих демографічних показників та популяризації ісламу по всьому світі, насамперед, в неісламський країнах. У зв’язку з очікуваним збільшенням відсотка населення до 9,3 млрд осіб, число мусульман з 35% може зросте до 73% у всьому світі.
В Індії левову частку релігійної домінантності складатиму індуїзм, кількість послідовників якого збільшиться до 1,4 млрд осіб. Мусульманське тамтешнє населення перетне показники Індонезії.
Невисокі темпи приросту матиме іудаїзм враховуючи формальні релігійні показники за національною ідентифікацією.
До 2050 р. послідовників даної релігії зросте на 2 млн осіб і складатиме 16,1 млн.
Натомість, США, Австралії та Франції суттєво прогнозують релігійну індиферентність і збільшення числа агностиків та атеїстів. В протестантській Америці, кількість релігійно-індеферентних людей (разом з дітьми) збільшиться з 16% до 26% до 2050 р.
Кількість послідовників християнства в країнах ЄС та США переживе скорочення.
У зв’язку з відсутньою розгалуженою системою місіонерства та прозелітизму, кількість послідовників буддизму та традиційних китайських вірувань залишиться стабільною. На думку вчених, через поширення інших вірувань та атеїзму, в Японії, Китаї та Таїланді число прихильників традиційних вірувань не матиме до 2050 р. жодного приросту.