Період Яйой

Період Яйой охоплює бл. 300 до н.е. до бл. 250 р. н. е., хоча, як згадувалося вище, дата початку переноситься, оскільки в археології робиться більше відкриттів. Назва походить від червонуватої кераміки, вперше знайденої в районі Яйой в Токіо, що вказує на розвиток кераміки періоду Дзьомон. Приблизно з 400 р. до н. е. (або навіть раніше) мігранти почали прибувати з континентальної Азії, особливо з Корейського півострова, ймовірно, через війни, спричинені експансією Китаю та між ворогуючими королівствами.

Нові прихідці завоювали або інтегрувалися з корінними народами, як вказують генетичні дані, і вони принесли з собою нову кераміку, бронзу, залізо та вдосконалені методи обробки металу, які створили ефективніші сільськогосподарські знаряддя та кращу зброю та обладунки.

Завдяки вдосконаленню управління сільським господарством суспільство змогло розвинутися зі спеціалізованими ремеслами та професіями (і, як наслідок, з’явилися ринки для торгівлі), ритуальними практиками з використанням таких характерних предметів, як бронзові дзвіночки дотаку, соціальними класами різного достатку та усталеним правлячим класом, який керував союзами груп кланів, які згодом утворили невеликі королівства. Китайські джерела відзначають часті війни в Японії між ворогуючими королівствами, а археологія виявила залишки укріплених сіл. Населення Японії наприкінці періоду могло досягати 4,5 мільйонів осіб.

Наприкінці періоду Японія починала свої перші спроби встановлення міжнародних відносин. Ва, як тоді була відома конфедерація невеликих держав на півдні та заході Японії, найважливішою з яких була Ямато, відправляла посланців і данину до китайських командувань у Північній Кореї. Ці місії записані в 57 і 107 роках нашої ери. Один японський правитель, який, як відомо, відправляв посольства на територію Китаю (238, 243 і близько 248 рр. н. е.), а найвідомішою фігурою того періоду була правителька Хіміко (189-248 рр. н. е.). Правлячи понад 100 королівствами правителька ніколи не виходила заміж і жила в замку, який обслуговували 1000 жінок. Хіміко також була шаманкою, втілюючи подвійну роль правителя та верховного жерця, що було звичайним явищем у той період. Те, що жінка могла виконувати будь-яку з обох ролей, свідчить про більш прихильне ставлення до жінок у стародавній Японії до того, як китайська культура стала більш впливовою з 7 століття нашої ери.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.