В Кубі одній із найвідоміших на рівні з Північною Кореєю державою з однопартійною комуністичною системою державного управлінні тривають проблеми з однією з фундаментальних принципів устрою демократичного суспільства – право на свободу віросповідання.
Незважаючи на смерть довготривалого кубинського диктатора Фіделя Кастро, який помер у 2016 році, наразі годі сповідатись на оксамитове пом’якшення авториторизму. Незважаючи на заміну “фіделівського” політичного режиму особою рідного брата, репресії проти сповідування релігії тривають. Як повідомляє міжнародна правозахисна організація «The Open Doors», близько 57% кубинців належать до християнства. Незважаючи на організованій пресинг органами внутрішніх справ з ініціативи провладної однопартійної структури, християнство поширюється швидкими темпами. Так, у 2014 році кубинський уряд надав ліцензійні угоди на будівництво католицької церкви в Сантьяго де Куба, вперше після революції 1959 року.
Як повідомляє інформаційний ресурс «Christian Solidarity Worldwide», державний уряд Куби здійснив близько 325 правопорушень релігійної свободи. Однак, незважаючи на песимістичні цифри, в країні на законодавчому рівні відбувається зниження в цифровому еквіваленті таких випадків. Вважається, що цьому сприяє активізація католицьких та протестантських місіонерів, мета яких – віднайти необхідні запобіжні механізми враховуючи однопартійну систему Кастро займаючись проповідницькою діяльністю.
Нещодавно важливою подією враховуючи політичний лейтмотив комуністичного правління – відпуск на волю відомого координатора захисту релігійної свободи – Леонардо Родрігеса Алонсо. Такий крок свідчить про початок потенційного діалогу з релігійними лідерами острівної країни. Як повідомляє ресурс «CSW», усі обвинувачення в адресу Алонсо в антидержавному заколоті проти уряду є сфабрикованими.
За повідомленням «The Christian Post», регіонального координатора Інституту Патмос, незалежної громадської організації, яка сприяє міжрелігійному діалогу і релігійну свободу для всіх Алонсо, влада заарештувала вкінці лютого 2018 року. Правозахисник повертався додому в Вілла Клара з міста Кайбара, куди він, за інформацією CSW, відправився для зустрічі з солідарними правозахисниками. Алонсо утримували без пред’явлення звинувачень в провінційному підрозділі з розслідування в місті Санта-Клара. Ключова мета, яку проводив правозахисник стосувалася порушень свободи релігії або переконань, які зачіпають церкви Апостольського руху в центральній і східній Кубі.
«Ми закликаємо кубинський уряд припинити його переслідування і переслідування правозахисників, в тому числі які працюють над свободою релігії або переконань», – зазначає CSW у своєму заклику апелюючи до кубинського уряду.
Незважаючи на складні та сумбурні обставини зі справою Алонсо, уряд відпустив правозахисника на свободу; а в країні, попри несприятливі умови і обставини зі свободою віросповідання, у зв’язку з активізацією місіонерської роботи та дещо зміненої тактики політичного курсу, в країни прослідковуються невеликі ознаки авторитарної відлиги.