Іудейський вчений пояснив, чому клоноване м’ясо є кошерним для споживання

Нещодавно під час роботи конференції присвяченій іудаїстиці в Єрусалимі, відомий іудейський вчений і заступник равинської спільноти «Цохар» Юваль Черлоу пояснив ізраїльській громадськості специфіку кошерного харчування. Як повідомляє інформаційне агентство «Інтерфакс. Релігія», окресливши особливості кошерної гастрономії, Юваль Черлоу виділив основні аргументи кашруту, що надають право споживати м’ясну синтетичну продукцію, що виникла в лабораторних умовах.

З точки зору кашруту пояснюється, що м’ясна продукція зі свинини є забороненою для вжитку згідно з ТАНАХом, однак її штучно клонований зразок у лабораторних умовах вважатиметься кошерним і гідним для споживанням навіть з молочною продукцією.

Під час роботи конференції «Наука і галаха», що відбулась у Єрусалимі  21 березня 2018 року, доктор Черлоу підкреслив, що в завдання сучасного равинату у богословському сенсі – переглянути проблему кошерності клонованого м’яса. Равин наполягає на тому, що в період процесу клонування, отриманий біохімічний клітинний компонент втрачає свою першопочатковість. Саме ці причини, як вважається, не дозволяють вважати такий готовий продукт некошерним.  До того ж, як зазначає інформаційний портал університету Бар-Ілану в Єрусалимі, вчений торкнувся також і утилітітарно-прагматичного чинника даного питання, виокремивши її соціоекологічний аспект. Так, визнання кошерності біосинтетичного продукту здійснить вагомий внесок у боротьбі з голодом, попередить можливості подальшого забруднення навколишнього середовища, а також знизить ступінь ризику виникнення різноманітних хвороб пов’язаних із вживанням шкідливої їжі.

У підсумку, равин наголосив, що розв’язання нових підходів до розуміння кашруту допоможе вирішити проблему з імунною системою людства, оскільки споживання некошерних продуктів провокує численні соматичні хвороби. На думку Юваля Черлоу, запропоноване бачення є необхідністю для підтримки розвитку соціоекосистеми і стосується усього людства, і не лише іудеїв, зауважує в повідомленні «Інтерфакс. Релігія».

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.