Всесвітньо відома британська телекомпанія BBC задовольнила клопотання на вимоги представників державної англіканської церкви разом з численними іудейськими громадами на трансляцію телепередач релігійного змісту в ефірному часі.
Як повідомляє британське інформаційне агентство «The Guardian», трансляція передач духовного спрямування – ідея, до якої прихильно поставились менеджери BBC не залежно від позиції британських атеїстів чи прихильників світського гуманізму.
Прогнозовано, що оголошення BBC на трансляцію передач з ентузіазмом вітались релігійними організаціями, до того ж позиція телеканалу була схвалена єпископом Англіканської церкви. Проблема ж, що стала актуальною на повістці дня – визначення цільової аудиторії, що має бути відображено в змістовому контенті передач.
Обидва телеканали «BBC1» і «BBC2» разом повинні транслювати 115 годин релігійних програм на рік, що становить менше п’яти повних днів релігійного контенту на обох каналах впродовж 12 місяців. Головне питання, яке турбує керівництво каналу – максимальна політика нейтралітету. Телеканал, що транслюватиме англіканські передачі або ж контент іудейського чи мусульманського змісту, не визначив запит, що саме на релігійну тематику бажають бачити британські глядачі. Принцип неупередженості каналів означає ухилятись від пропаганди чи реклами будь якої системи вірувань.
«Independent», провідний англійський медіа ресурс дає позитивну оцінку цьому явищу з двох причин: по-перше, це зробить BBC більш актуальним для своєї глядацької аудиторії. Адже незважаючи на те, що 53 відсотка дорослих у Великобританії підтверджують свою «нерелігійність», існує все-таки відповідальність за решту 47 відсотків віруючих, що оплачує необхідний податок разом з нерелігійною більшістю. Більш того, BBC не має наміру просто зосередити увагу на основних світових релігіях, але також задовольнити тих, хто не є релігійним за конфесійною приналежністю, але має духовні переконання.
Друга важлива причина, що збільшення релігійного контенту в телевізійному ефірі допоможе підвищити релігійну грамотність. Як пояснюють британські експерти, це важливо, враховуючи те, що релігійне непорозуміння і фанатизм лежить в основі багатьох проблем світу. Недавнє зростання антисемітизму, ісламофобії та сектантства, безсумнівно, має багаторазові та складні причини, однак низька релігійна грамотність, безумовно, одна з них.
Адміністрація телемережі переконана, що подібні кроки допоможуть здійснити внесок у розвиток релігійної терпимості.