Такі дані опублікував дослідницький соціологічний центр Кантора при університеті Тель-Авіву. Як зазначає інформаційно-аналітичний ресурс «Інтерфакс. Релігія», зважаючи на популярні антисемітські гасла, які дискредитують єврейську ідентифікацію за національним та релігійним чинником приводить на думку багатьох соціологів до приховування власного єврейського походження через формування комплексу меншовартісності. Під час роботи конференції присвяченій історичній ґенезі єврейського питання в контексті формування європейської цивілізації, В’ячеслав Моше Кантор зауважив, що усе більше євреїв, що проживають у Польщі, Чехії, Франції та інших країнах ЄС «бояться проявляти свою приналежність до громади через випадки антисемітизму». До того ж прояви даного асоціального феномену щораз частіше дається взнаки на побутовому рівні.
Моше Кантор підкреслив, що така тенденція не лише постає відображенням дублювання або вираженням слабкої симпатії до репресивної та антигуманної системи Голокосту, але й ставить під загрозу безпеки єврейській національній автентичності. Така ідеологеми, що побутують в свідомості багатьох людей призводить до панічної ситуації багатьох європейських євреїв, які переживають за безпеку власних родин. З позиції Кантора, в даній ситуації варто врахувати не лише кількісний, але й якісний чинник: усе більше євреїв побоюються відкрито відвідати синагогу, національний цвинтар, місця пам’яті єврейської історії.
Такі тенденції прозвучали з вуст ізраїльського соціолога на доповіді «Антисемітизм у світі у 2017 році» при університеті Тель-Авіву. На думку дослідника, цифри, які мали місце бути опубліковані – «лише верхівка айсбергу» даної проблеми.
«Можна вважати, що це дрібні прояви антисемітизму, але насправді у нас повної картини немає, то слід об’єктивно оцінювати наші можливості», – додає у підсумку своєї промови В’ячеслав Моше Кантор.