На цьогорічній Генеральній конференції у США, послідовники релігійної спільноти Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів в підсумку пленарного засідання на чолі з пророком церкви Расселом М. Нельсоном оголосили намір побудувати нові храми. Про це повідомляє аналітичне інформагентство «Інтерфакс. Релігія» з посиланням на офіційний ресурс церкви «lds.org». Лідер церкви мав нагоду привітати усіх вірян з Пасхальними святами наголошуючи важливість проголошення світлої Христової надії, любові та милосердя усім людям.
На 188 сесії Генеральної конференції Рассел Нельсон проголосив спільно з лідером жіночого товариства розробив нову духовну програму турботливого сестринського служіння. Окрім цього, Президент і радники повідомили про перспективу побудови храмів на Філіпінах, Аргентині, Індії та Нікарагуа. До списку поповнення мормонської храмової архітектури належить і територія Російської Федерації.
З точки зору російського релігієзнавця, професора Московського державного університету ім. М. Ломоносова Романа Силантьєва, спроби церкви побудувати релігійну споруду культового призначення «в теперішній час зводяться до мінімуму». Як повідомляє «Інтерфакс», весь скептицизм пов’язаний з будівництвом мормонського храму стосується «зведеної до мінімуму місіонерської діяльності». Експерт в той же час апелює до статистичних показників і стверджує, що послідовники Товариства Свідомості Крішни впродовж 15 років не можуть побудувати власних храм. При цьому, як зазначає Силантьєв, кількість кришнаїтів у Росії значно перевищує мормонську статистику.
Нагадаємо, що храмові комплекси Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів слугують для звершення обрядових таїнств, до найважливіших з яких належать хрещення за живих та померлих, конфірмація, укладення шлюбу навічно. Мормони сповідують, що перспектива вічного шлюбу існує задля можливості в майбутньому стати богами, створивши власний світ.
Нині російські мормони для звершення обрядів змушені послуговуватись найближчим храмом, що розташований в українській столиці. Відкриття ж українського храму відбулось у 2010 році з благословенням пророка церкви Томаса С. Монсона.