У Сан-Паулу, бразильський уряд зусиллями правоохоронних органів заарештували нерухомість і притягнули до кримінальної відповідальності лідерів однієї з новітніх тоталітарних сект неохристиянського типу. Про це повідомляє інформаційне агентство cath.ch і зауважує, що новітня неорелігійна спільнота експлуатувала своїх адептів та неофітів в якості безкоштовного ресурсу для досягнення мети внутрішньої стратегії секти. Новітня релігійна громада, що інформувала про себе громадськості з назвою «Євангельська громада Ісуса, Істина, що звільняє» розширила свою систему координат через широку місіонерську діяльність в бразильських штатах Мінас-Жерайс, Баїя і Сан-Паулу.
Напередодні згаданих вище подій, 15 березня 2018 року місцеві правоохоронці спільно з роботою трудової інспекції провели масштабну операцію визволення 565 осіб, що були експлуатовані на підпільних підприємствах «церкви» і працювали без оплати праці, що є грубим порушенням трудового законодавства. Інкримінація ватажкам організація пов’язана також з використанням для експлуатації 32 неповнолітніх осіб. Як зазначають велика кількість бразильських ЗМІ, усі 600 постраждалих належали до псевдорелігійної організації «Євангельська громада Ісуса» і знаходились постійно у рабському нищівному становищі. Адепти не мали якісного доступу до необхідних побутових речей, ліків, якісної питної води та різноманіття продуктів харчування. Навколо сільськогосподарських угідь та підприємств, в яких працювали члени спільноти домінувала антисанітарна атмосфера.
Місцева поліція встановила особу лідера організації, пастора Сісеру Вісенті ді Арауху, який використовував методику НЛП та навики управлінської діяльності заради залучення неофітів. В результаті допиту поліції, екс-сектанти зізнались, що пастор ді Араужу проповідував перспективу духовного світу, позбавлення усіх проблем, покращення стану здоров’я, гармонії з Богом та оточуючими. Лише формально апелюючи до протестантських церков, ватажки «Євангельської громади» займались корупційними справами, злочинною змовою та відмиванням коштів у громадян, що постраждали. Члени спільноти позбавлялись можливість користуватись власним майном, отримувати інформацію через ЗМІ (окремі з яких оголошувались «сатанинськими»), і болісно пережили розділення зі своїми сім’ями, а також зведені у рабство.
Екс-члени організації зазначили у поліцейському відділку, що вірили пастору ді Араужу в усе сказане і довіряли усім словам, оскільки очікували чудес, зцілення від хвороб. «Покірність Ісусу» була ідентичною покірності пастирю і не обговорювалась.
Велике число новонавернених неофітів секти продавали власну нерухомість, цінне майна та переїздили до пастирських підприємств, в яких виснажливо з порушенням трудового законодавства працювали безкоштовно вирощуючи овочі та фрукти, які постачались до ресторацій Бразилії.
Окрім пастиря ді Араужу, заарештовані у підозрі за незаконну антисоціальну діяльність помічники пастора, яким також інкримінують в торгівлі людьми, ухилянні від сплати податків, порушення трудового законодавства, а також завданню моральної шкоди громадянам, що стали жертвами шахрайства, та шкоди здоров’ю.
Як зазначає інформагентство «Благовест.инфо», правоохоронці повідомляють про число 6000 адептів, які складали кількість послідовників організації. Релігійна течія мала стратегію виходу на інші південноамериканські країни задля розширення кадрового складу та нових членів «церкви».
Наразі значна кількість постраждалих отримують необхідну психологічну допомогу від деструктивних наслідків «Євангельської громади».