У Ташкенті визначили переможця конкурсу читців Священного Корану

В узбецькій столиці в рамках мусульманського конкурсу читців Священного Корану ініційованого Президентом країни Шавкатом Мірзійовичем читців  визначили остаточного переможця. Як повідомляє прес-служба управління мусульман Узбекистану, ключова мета конкурсу постала як спроба  показати мусульманську віросповідну основу як невід’ємний чинник узбецьких соціокультурних історичних процесів, а також більше дізнатись про віросповідні особливості ісламу.

Організаційний комітет конкурсу проводив відбір переможців у двох основних номінаціях, що мав на меті визначити найкращого читця Священного Корану з аркушу а також прочитання його напам’ять. Враховуючи той факт, що оригінальна Коранічна текстологія – зміст мовою оригіналу, усі учасники конкурсу читали текст лише арабською. Напередодні участі в конкурсі, взяти участь і проявити пошану до мусульманського сакральних писань виявили бажання 5366 осіб включаючи понад 2 тис жінок.

За правилами організації читання Корану, конкурс включав у себе районний, міський та республіканський рівень проведення.  При чому серед конкурсного журі входили представники не лише  місцевого мусульманського духовенство, але й духовних лідерів Близького Сходу.

Переможцем конкурсу республіканського рівня став житель Каракалапакстану Юлдашбек Ніррідінов, який отримав в подарунок автомобіль Lacetti.

Організатори запевняють, що подібні заходи сприяють кращій уніфікації, взаєморозумінню між мусульманами з різних куточків країни, а також краще зрозуміти власну соціокультурну автентичність, яке не мислима поза мусульманським рудиментом. Існує ідея проводити подібний захід щороку, однак з цього приводу немає єдиного підходу з числа координаторів проекту. Наразі триває конкурс читців Священного Корану серед жіночої половини, остаточного переможця серед яких не названо.

Нагадаємо, що згідно з офіційними статистичними даними, 94% населення Узбекистану сповідують іслам, 3,5% громадян республіки – православне християнство; решта належить до різноманітних релігійних утворень.

 

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.