У Святому Престолі із п’яти континентів для спільного форуму, окреслення ключових завдань та перспективи в майбутньому зібрались фахівці в галузі програмування та комп’ютерного програмного забезпечення. Як повідомляє прес-служба Ватикану, форум спеціалістів з назвою «хатокон» стане комунікативним осередком між фахівцями IT та церковним осередком в їх інтегративних процесах.
Зустріч, що відбувається в період з 8- по 11 березня 2018 року, приймають участь 120 студентів та 35 викладачів з майже 50-ти університетів світу. Як стверджує «Радіо Ватикану», специфіка зустрічі є інтегративна модель побудови міжконфесійних відносин, оскільки захід презентабельний носіями різноманітних віросповідань.
Учасники форуму конструктивно та аналітично будуватимуть комунікативний спектр можливостей для включення технологій у вирішення глобальних проблем, які є пріоритетними для Папи Франциска.
Як зазначають у прес-службі, в даному сенсі окреслюється понятійне коло проблем інтеграції та солідарності між людьми, нового спектру питань герменевтики міжрелігійного діалогу, виходячи з актуальних сучасних проблем, специфіки допомоги мігрантам та біженцям. Організатори зустрічі звертають увагу, що хакатон завершиться врученням нагород за найінноваційніший проект, в синкретичному сенсі якого уніфікуються технології та людські цінності.
Концепція ватиканського форуму програмістів – сприяння співробітництву між молодими фахівцями IT-менеджменту, що відбуваються в межах різних академічних кіл, належать до різних національностей та релігій, а також заручаються підтримкою структур, які формують цінності, використовуючи IT-ресурси.
Організаторами форуму виступили Міжнародна аналітична мережа «OPTIC», що займається дослідженням та освоєнням сучасних технологій у світлі християнської етики та антропології, а також Секретаріат з питань комунікації Святого Престолу. Особливу підтримку організаторам та учасникам форуму надали Гарвардський університет і Масачусетський технологічний інститут разом з провідними титанічними корпораціями «Google» та «Microsoft».
Нагадаємо, що усталений термін «хакотон, що утворився в якості вживаної номенклатури форуму утворився від синтезу двох слів: «хакер» та «марафон». Нині враховуючи специфіку діяльності хатоконів, останні не відносяться до сфери хакерства та інших форм кіберзлочинності. «Марафонні програмісти», під якими розуміються хатокони, впродовж тривалого часу спільними зусиллями працюють над вирішенням фундаментальних проблем сучасного суспільства.