Усе більше і систематичніше порушуються права і свободи релігійних громад та національних меншин на тимчасово окупованій території Кримського півострова. Про це в своїх звітах інформував аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов з посиланням на інформаційний ресурс «Baznica.info». У своїй доповіді «Свобода релігії і переконань в Криму», пан Сєдов зумів прослідкувати чітку дискримінаційну соціологію та форми приниження сповідування своєї віри релігійними меншинами.
У крупних містах Криму, зокрема у Сімферополі та Севастополі за винятком Російської православної церкви, піддаються обшукам, штрафам, залякуванням та цькуванням у ЗМІ та російських соціальних мережах. Такий політичний курс не лише порушує фундаментальні права людини, але й на побутовому рівні використовується як інструмент задля упередженості до інших серед цивільного населення півострова. В доповіді під час кримського брифінгу українського кризового медіа-центрі зазначається, що переслідування окремих конфесій необхідне явище задля збору персональних даних громадян з метою «будь якою ціною позбутись конфесій, що не бажають підпорядковуватись Кремлівським урядовцям».
Як зауважує Олександр Сєдов, методи та форми дискримінації відрізняються: усе залежить безпосередньо від самої конфесії. Так, місцеві мусульманські товариства стають об’єктами наклепництва через поширення «екстремістської літератури», а також приналежності тих мусульманських організацій, що не визнаються урядом Російської Федерації. Найчастіше в такому випадку віряни безпідставно і не аргументовано піддаються тиску, цькуванню і адміністративним штрафам. При цьому, як влучно у експертних висновках зазначив Сєдов, не існує жодних підстав вважати такі організації екстремістськими.
Подібне стосується і організації Свідків Єгови, діяльність яких офіційно заборонена в Росії, і на теренах півострова також. Ще кілька років поспіль в перші роки окупації, коли в Криму Свідки Єгови стали дискриміновані через поширення екстремістських джерел, які в РФ входять до спеціального переліку, книгу «Чого насправді вчить Біблія?» постійно підкидали пошукачі прецедентів задля ліквідації зібрання. Одного разу це зафіксувала камера відео спостереження в приміщенні сімферопольського «Залу Царства».
На даний час 25 осіб засуджені до позбавлення волі лише за приналежність до релігійних організацій, які заважають Кремлю.
У відношенні до протестантів, як послідовників ще однієї гілки християнства, застосовують «пакет Яровий», що суттєво обмежує проповідницьку роботу та різноманітні форми місіонерської діяльності. Таку роботу російська влада розглядає як прозелітичну та деструктивну лише з метою фінансового збагачення духовних лідерів, руйнування російської духовності та РПЦ в тому числі.
Також на півострові активно переслідуваними стають громади Української Православної Церкви Київського Патріархату, що принципово відмовляються реєструватися в Криму відповідно до норм російського законодавства. Як результат – на увесь півострів залишилось тільки 4 функціонуючих священнослужителя, сказано в «baznica.info».