Німецький міністр МВС Хорст Зеегофер дискутує з політиками про місце ісламу в країні

16 березня 2018 року на сторінках німецького періодичного видання «Bild» міністр внутрішніх справ Федеративної республіки Німеччини Хорст Зеегофер у свої перші дні на посаді заперечив історичну роль мусульманського віросповідання. «Ні,  іслам не є частиною Німеччини», заявив міністр, тим самим заперечивши позицію генерального канцлера Ангели Меркель і багатьох німецьких політиків. Підтвердженням своєї тези на думку Зеегофера слід шукати в історії німецької культури і  в ґенезі іудео-християнської традиції, свідченням чого слугують державні вихідні на християнські релігійні свята.

Однак, з позиції міністра не випливає, що «мусульмани не є частиною Німеччини», а лише те, що сама релігійна складова не є її історичною традицією, яка сформувала німецьку державу і соціокультурний простір. То в такому сенсі мусульмани як громадяни розглядаються як частина ФРН.

Як повідомляє німецька видання «Bild» дискурс довкола ісламу в німецькому соціумі триває в Німеччині вже кілька років. Канцлер ФРН Ангела Меркель під час зустрічі з турецьким прем’єром у Берліні 2015 року заявляла, що іслам є частиною Німеччини. Однак вперше таку тезу сформулював  і публічно висловив у 2010 році колишній президент ФРН Крістіан Вульф.

Почувши позицію Зеегофера стосовно місця ісламу, Ангела Меркель негайно відреагувала на репліку через офіційного представника уряду ФРН Штефана Зайберта.  Канцлер Німеччини зазначила, що хоча історично на Німеччину найбільше вплинули християнська і іудейська традиції, однак  не слід забувати про мільйони мусульман, що проживають в державі.

Позицію Зеегофера піддала гострій критиці представниця християнських демократів,  уповноважена уряду ФРН з питань інтеграції іноземців Аннетте Видман-Мауц. Головний аргумент пані Мауц – безперспективність таких реплік, що не дозволятимуть впоратись з новими викликами часу.

Розкритикував Зеехофера і прем’єр-міністр Нижньої Саксонії Штефан Вайль (СДПН).

«Дивно, що міністр у свій перший робочий день вступає в абсолютно непотрібну конфронтацію з главою уряду», – критично зауважив пан Вайль.

Своє обурення висловила також політична партія «Союз-90» / «зелені». На думку експерта з питань внутрішньої політики Костянтин фон Нотц, позиція Зеегофера є «шкідливою для країни».

Проте наскільки б критичними не були підходи провідних лідерів німецького політикуму, слід нагадати, що згідно з соціологічними опитуваннями 2016 року,  60 відсотків німецького населення переконані,  що іслам є чужим для Німеччини.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

  1. Ірина

    Напевно мусульманські форуми годуть, що так висловився міністр МВС, але друзі чому мусульмани не дають будувати християнські храми Аравії, Афганістані чи Пакистані ?

    Відповіcти
  2. Patrik

    Мусульмани не толерантні люди, особливо турки в Німеччині. Вони ведуть себе там як дикі люди, тим самим породжуються ісламофобські настрої.

    Відповіcти
  3. Олексій

    Нормальні турки і мусульмани люди. Щодо ваших коментарів то вони схожі на совкове мислення щодо ісламу. Іслам далеко не релігія терористів, це релігія закону, правил та любові.

    Відповіcти
  4. Антон Кіралський

    Всі релігії не правильно адже їх придумали люди правильний лише Творець! А люди завжди жадають влади

    Відповіcти
  5. Ольга

    Живу в Дрездені, мусульман в нас багато особливо він поширений серед біженців з Сирії, Афганістану і Туреччини, скажу відверто мені не подобається як вони себе ведуть у моїй новій країні

    Відповіcти