Нещодавно нідерландські депутати нижньої палати рішенням голосування визнали факт геноциду вірменського народу каральними органами Османської імперії в період з 1915-1917 рр.
Як повідомляє інформаційний ресурс «Reuters», підтримали таке доленосне міжнародного значення рішення 147 депутатів. Три депутати, політичної сили «Denk», котрі лобіюють інтереси турецької національної меншини в Голландії не підтримали такої законодавчої ініціативи. За це рішення проголосували 147 з 150 депутатів. Троє парламентаріїв від партії Denk, яка підтримує інтереси турецької діаспори в Нідерландах, проголосували проти.
Приводом до такої законодавчої ініціативи розгляду вірменського питання стали загострення голландсько-турецьких відносин. Приводом для цього стали події 2017 року, що ознаменували законодавчу заборону на виступ турецького міністерства на теренах Голландії для турецької національної меншини в ході конституційного референдуму.
Синхронно перед кульмінацією резонансних подій, близько тиждень часу, як Сігрід Кааг вступила на посаду міністра закордонних справ заявила, що уряд Нідерландів не поспішатиме з заявами та підтримкою питання вірменського геноциду. Міністр спонукала до делікатності в дипломатичних стосунках застосовуючи термін «геноцид» до подій столітньої давності.
У свою чергу, на нідерландські події відреагувало МЗС Туреччини засудивши такі законодавчі кроки. Оскільки офіційно уряд не визнав точку зору парламенту, турецька влада вважає рішення «юридично недійсним».
Окрім цього для консультації Анкара відкликала нідерландського посла Еріка Вестстрате.
Нагадаємо, що згідно з історичними подіями минувшини, до початку Першої світової війни населення вірмен в Османській імперії становило близько 2,5 млн осіб, проте в результаті депортації і систематичного винищення загинули до 1,5 млн вірмен. Факт геноциду раніше вже був визнаний низкою держав, зокрема Росією, Францією, Італією, Польщею та Німеччиною.
Турецька сторона, дізнавшись про дане рішення, відкликала свого посла з Берліна. Крім того, Анкара назвала визнання геноциду вірмен бундестагом «історичною помилкою», повідомляє інформресурс «Reuters».