Міжнародна екуменічна конференція під назвою «Віра і духовність у відносинах між християнами та мусульманами» завершилась 9 лютого у албанському місті Шкодер.
Як зазначає інформаційний порал «InVictory», під час зустрічі мали змогу прийняти участь делегати єпископських конференцій Європи. Учасники, що були католицького та протестантського спрямування розглядали іслам не лише як комплекс поведінкових норм, але і як релігійною концепцією, філософією та світоглядом з власною духовністю та специфічною теологічною традицією. Як стверджують організатори заходу, це вже п’яте засідання такого формату, який підтверджує прихильність Ради Богословських конференцій Європи до діалогу з віруючими інших віросповідань, зокрема, з мусульманською громадою, повідомляє інформаційний ресурс «Радіо Ватикану».
За словами архієпископа Шкодера та Анджело Масафри, ноу-хау зустрічі було те, що вона мала нагоду відбутись у європейській країні з мусульманською більшістю; кульмінаційна частина зустрічі культивувала теологіко-духовні дискурси іншої релігії; в роботі асамблеї прийняли участь відомі вітчизняні науковці-мусульмани, представники найбільших ісламських в країні – суніти та суфійське братство Бекташі. Албанський прелат зазначив, що мета конференції полягає в тому, що «тільки глибока та ясна свідомість зберігає від передумов, проблем і ненависті».
Друга частина міжнародної конференції у Шкодері присвячена пастирським темам, в першу чергу присвячена соціальним проблемам. Актуальні питання, зокрема, змішані шлюби, а потім конкретні простори межрелігійної комунікації стали ключовими під час зустрічі. Під час зустрічі озвучені особисті свідчення та обмін досвідом.
За словами архієпископа Анджело Массафа, «конференція покликана «освітлити шлях» діалогу, підкреслити взаємність…відмінні риси іншого віросповідання та підкреслити неприпустимість злочинів у питаннях віри в Бога».
Організатори конференції впевнені у своїх результатах і в перспективі, а також вважають, що міжконфесійна комунікація – запорука вирішення проблем релігійного фанатизму та злочинів на релігійному підґрунті у майбутньому. Захід, як вважається, має на меті стати звичним явищем духовного життя Албанії.