1) Катар-одна з найбагатших країн у світі. Основу економіки становить нафта.
Сільське господарство тут практично не розвинене.
2) Форма правління-абсолютна монархія. У Катарі є емір, в руках якого зосереджена виконавча, законодавча і судова влада. Влада передається у спадок від батька до сина або прямому спадкоємцеві.
3) У Катарі закріплена офіційною релігією іслам. Цікаво, що шаріат є визнаним джерелом законодавства. Це закріплено у Конституції. У порівнянні з іншими арабськими країнами, де закріплено подібне, Катар можна навіть вважати ліберальним.
4) Катар славиться своїм важким кліматом. Довгий час в Досі проводився підсумковий чоловічий турнір з тенісу, але гравці скаржилися на нестерпну спеку, тому довелося його перенести.
5) Початок тижня – в неділю. Якщо ви не одружені, в першій половині вихідного дня вас можуть не пропустити в торговий центр, щоб не бентежити сім’ї та одиноких жінок.
6) У Катарі дуже багато емігрантів. Всього 20% населення складають корінні жителі. Тому Катар всіляко намагається підвищити народжуваність місцевих жителів. Стимулює він це дуже високими грошовими виплатами. Якщо ви берете з іноземкою, таких пільг у вас не буде. Громадянство отримати неможливо.
7) Дуже сувора політика щодо вживання алкоголю. Він заборонений. У країні є одна компанія-постачальник спиртного, яка імпортує його для туристів та іноземців.
8) Майже всі вільно розмовляють англійською мовою.
9) Величезний вплив на політику має колишня перша леді Катару. Звуть її Моза, вона відома всьому світу своїми модними нарядами. Крім усього іншого, вона володіє неабияким розумом. Вона заснувала знаменитий Education City, своєрідний наукоград. Дуже багато уваги приділяє соціальній політиці. Вона допомогла створити канал «Аль-Джазіра», який транслюється по всьому світу. Моза сприяє розвитку нових технологій, саме завдяки її впливу в Катарський парк наук і технологій було залучено багатомільйонні інвестиції від провідних компаній.
У Катарі безкоштовна освіту. Дівчатка і хлопчики навчаються окремо один від одного. Багато хто виїжджає здобувати вищу освіту в США, хоча зараз в цьому немає необхідності. Завдяки Шейхі Мозе були відкриті вісім філій провідних зарубіжних університетів з новітніми програмами.
Ольга Степаненко