Фільм «Хрещений батько» був створений американським режисером Френсісом Фордом Копполою в 1972 році. Кіно визнане критиками, глядачами як визначний шедевр. Мало знайдеться людей, які посперечалися з цим висновком. Твір отримав три оскари за кращий адаптований сценарій, кращий фільм, кращий актор. Також кіно відзначили преміями BAFTA (Британська кінонагорода) за кращу музику, чотирьма золотими глобусами, 2 нагороди Давида ді Донателло (італійська національна кінонагорода) та ін. Його включили в національний реєстр фільмів для збереження в Бібліотеці Конгрессу США.
Френсіс Форд Коппола провів величезну роботу над творенням кримінальної саги «Хрещений батько». Фільм є чудовою екранізацією однойменного роману Маріо П’юзо. В ньому автор оригінального роману виконав роль співсценариста, разом з режисером. Нам розповідають трагічну історію про перетворення героя війни, хорошого чоловіка, сина ватажка злочинного угруповування – Майкла Корлеоне в жорстокого бізнесмена, боса «сім’ї» (мафії).
Неперевершено відіграли актори. Марлон Брандо отримав численні премії за роль батька головного героя – дона Віто Корлеоне. Аль Пачіно перевтілився в Майкла Корлеоне. Крім цих великих кіномитців, гарно зіграли Джеймс Каан, Роберт Дювал, Даян Кітон, Талія Шайр. Прекрасну операторську роботу демонструє Гордон Вілліс. Драматизму «Хрещеному батькові» додає чудова, пронизлива музика від Ніно Роти. Твір насичений нецензурною лексикою, сценами насилля, але вони в фільмі просто так, а для розкриття характеру персонажів.
В «Хрещеному батькові» негативні персонажі не показані як стереотипні абсолютні злодії. Френсіс Форд Коппола демонструє разом з жорстокими сценами, любов до тварин, піклування про дочку, родинні стосунки. Фільм викликає катарсис, ми співчуваємо Майклові Корлеоне, який в наслідок обставин змінюється, перетворюється з хорошої людини в лихого кримінального авторитета. Заглиблюючись в самотність.
Внутрішній світ трагічного, зломленого нового дона – хрещеного батька показується за допомогою повільного закриття дверей. Кіно Френсіса Форда Копполи знамените своїми крилатими фразами: «Я зроблю йому пропозицію, від якої він не зможе відмовитись», «Нічого особистого.Тільки бізнес», «Не треба ненавидіти ворогів. Емоції заважають думати».
Суперечливість людини прекрасно показана в персонажеві Віто Корлеоне. Він з однієї сторони серйозний ватажок мафії з твердим характером, та для дочки, тільки добрий тато, а перед внуками – лагідний дідусь. Трагічну долю Майкла, старий дон сприймає важко, він не бажав своєму меншому синові такого життя. Хотів, щоб він став хорошою людиною.
Падіння нового Хрещеного батька показане детально і без компромісів. Сцена хрещення йде паралельно з насиллям проти ворогуючих кланів. Відрікання від Сатани поєднується з вбивствами не тільки винних, але й тих членів родини, які розкаялись в своїх злих вчинках. Чесність Майкла Корлеоне, поступово замінюється – недовірою і обманом. Його принциповість стає безпринципністю. Хороший чоловік перетворюється на справжнього злодія, здатного знищити будь-кого, хто піде проти його інтересів.
«Хрещений батько» – один з кращих фільмів Френсіса Форда Копполи. Твір є великим досягненням в кінематографі. Незабутній шедевр справжнього мистецтва на всі часи. Його цінність визнана різноманітними критиками. Тільки невігласи, будуть, вважати, його, провальним чи поганим. Кіно, незважаючи на довгу тривалість, не набридає. Фільм цікаво дивитися, спостерігати за долями героїв. Глави мафії викликають співпереживання, їхнє життя, закликає зробити правильні висновки.