Нещодавно у США після відставки Рекса Тіллерсона, що перебував на посаді держсекретаря, на вакантне місце американський уряд запропонував кандидатуру Майка Помпео, голови ЦРУ. Як повідомляє інформаційне агентство «Інтерфакс. Релігія», така пропозиція обурила мусульманську спільноту США виходячи з концептуальних підходів Помпео щодо ісламського чинника у США. На думку директора Ради американсько-мусульманських стосунків Ніхада Авада, позиція Помпео щодо ісламу не нестиме жодного конструктивного діалогу у розбудові громадянського суспільства США, а лише загострюватиме стосунки різноманітних соціальних груп, крізь призму ксенофобії та релігійного фанатизму.
Лідер Ради з питань американо-мусульманських стосунків вважає, що модель дипломатичних стосунків, які здатний запропонувати Помпео не нестиме жодної конструкції, а лише вдарить по міжнародному авторитету США. Як зазначає агентство «Інтерфакс. Релігія», пан Авада спільно з головою спецслужби Джиною Хаспел пропагували анти ісламські погляди і поширювали їх через ЗМІ.
Ноту дипломатичного протесту також сформулювали правозахисники мусульманської спільноти «Muslim Advocates», які вважають анти мусульманську риторику Помпео меркантильною, за якою приховуються прагматичні цілі.
«Це не та людина, якій можна довірити посаду, і ми закликаємо кожного з сенаторів висловитися проти заяви про його призначення», зазначається в тексті сформульованого протесту на офіційному порталі «Muslim Advocates».
Нагадаємо, що це не перші сучасні антимусульманські прецеденти у США. У 2011 році, американський пастор Террі Джонс опублікував любительський відеоролик, в якому останній спалював священний Коран, назвавши книгу жорстокою та людиноненависницькою.
У свою ж чергу Дж.Хаспел, що перебувала на штатній посаді начальниці в’язниці ЦРУ у Таїланді, застосовувала фізичні та моральні тортури до обвинувачених у співпраці із відомою терористичною організацією «Аль Каїда».