Гостра суперечлива соціальна проблема, яка породила в суспільстві неоднозначне бачення трапилась в північноафриканському Алжирі. Об’єктами непорозумінь з боку уряду та релігійними меншинами – стали християнські церкви як архітектурний сегмент. За повідомленням «Mission Network News», впродовж останнього тижня щонайменше три християнські церкви були зняті з реєстраційних даних у зв’язку з претензіями на місце розташування нерухомості відповідно до вимог сучасного алжирського законодавства. Місцеві християни стверджують, що об’єкт цих дебатів – далеко не дискурс паспортної архітектури чи місць побудови, а дискримінаційний фактор; в той же час уряд країни усі звинувачення спростовує.
Керівництво християнського місійного товариства «Christian Aid Mission», що функціонує в Алжирі уже тривалий відрізок часу констатує, що чимало мусульманських лідерів відчувають потенційну загрозу з боку християн через «приховану» популярність християнських ідей на молоду генерацію. Сюди належать, перш за все, складно контрольовані ЗМІ в мережі, телевізійні місіонерські станції, робота в соціальних мережах. Інший аргумент, який наводить Давид Погосян, лідер місії, пов’язаний з будівництвом другої за величиною мечеті в Алжирі, відкриття якої планується найближчим часом.
«Будівництво мечеті має зовнішнє фінансування, це приносить значний престиж країні. Алжир намагається здобути популярність в ісламському світі», – стверджує Погосян аналізуючи існуючі прецеденти в країні.
Мохаммед Аісса, міністр Алжиру у справах релігії спростовує будь яку можливу дискримінацію християн в країні. В інтерв’ю алжирському телеканалу «Еннахар ТВ» міністр заявив, що побудовані християнські церкви Орану, Тізі Узу і Айн-Терку не відповідають стандартам, необхідним для місця поклоніння.
«Установи, які були закриті, були закриті, тому що вони були побудовані без дотримання правил Республіки», – додав чиновник, зазначивши, що навіть мечеті не повинні функціонувати, якщо вони не відповідають основним стандартам.
Мохаммед Аісса наполягав у журналістській бесіді на тому, що будь який об’єкт незалежно від віросповідання повинен бути закритим, якщо місце побудови суперечить законодавству.
Волонтерська громадсько-правова спільнота «The Open Doors» відносить Алжир до 42 позиції, в якій зустрічаються факти дискримінації на основі релігійних переконань громадян.
Християни ж в країні належать до релігійних менших і складають загальне офіційно число 68 тис послідовників.