Самарканд – найдавніше місто Узбекистану.

Самарканд – одне з найдавніших міст як Азії, так і всього світу. Завдяки своєму знаходженню між Китаєм, Індією та Персією, місто було однією з головних частин Великого шовкового шляху. Цей торговий шлях пов’язував Азію і Середземномор’ї.  Самарканд володіє дуже довгою і захоплюючою історією: колись він був повністю зруйнований армією Чингісхана, потім заново відбудований Темерланом, а його онук облаштував тут медресе. Після цього Самарканд став столицею освіти Сходу. За часів Темерлана цінності практично не змінилися.

Легенда свідчить, що знаменитий ансамбль, що знаходиться в Самарканді, Абді Біруні, був заснований в десятому столітті, але, за словами істориків, він виник в сімнадцятому-двадцятому століттях. На похованні Абді в 1633 році заснували Дахмія і Ханако. Ханака сильно відрізняється від інших будівель в плані побудови. Давнє городище Афросіаб завжди викликало захоплення. Оджін один з багатьох завойовників, які бували тут, порівнював місцеву зелень з небом, палаци – з зірками, стіни – з сонцем, річки – з дзеркалами.

Отримати найбільш повну картину того, як виглядало колись це місце, допомагають розкопки археологів з усього світу. Шахи-Зінда – прекрасний історичний ансамбль, який представляє собою унікальний архітектурний пам’ятник. Він пережив багато століть і багатьох правителів Самарканда. Шахи-Зінда знаходиться на півдні Афросіаб, в досить густо населеному місці.

Згодом він почав займати все більше місця і став схожий на невелике містечко середньовіччя.

Хизира Хизира – прекрасна мечеть, розташована на схилі городища, на перехресті кількох вулиць. Її стіни розписані безліччю дат, що позначають роки реставрації. Після підняття по пандусу можна потрапити в квадратну дарвазахану з куполом.

Зліва можна пройти в айван, що відкривається тільки влітку. Він прикрашений фігурним стелею і невеликими колонами з дерева. Блок, що відкривається взимку, знаходиться праворуч. Він має квадратну форму, у нього є ніша в центрі, а худжрами і міхрабна.

Ішратхану називають найсвітлішим пам’ятником Самарканда.

Раніше вона перебувала на околиці міста, але тепер це місце стало його центром. Колись тут знаходилися садиби багатих городян, сади і виноградники.

На нинішньому місці Ішратхани теж була садиба в 10-11 столітті. Ніхто не знає, чи є Ішратхана заміським палацом часів Тимура, або ж мавзолеєм для Хавенд-Султан.

Самарканд майже не змінився з часів шовокового шляху, незважаючи на те, що в його життя увійшли сучасні техніка і порядки. Навіть так, він все одно є справжньою перлиною Азії.

Dodik

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.